top of page
אודות
Image by Federico Respini

אודות

לוגו שלף יועצים בע"מ

ברוכים הבאים לשלף יועצים

קבוצת שלף יועצים בהנהלתו של מייסד הקבוצה ארי שלף, גאה להיות אחת החברות המובילות בישראל החוגגת 40 שנות פיתוח ויצירה, עם רשימה מכובדת של למעלה מ- 2,500 לקוחות ממגזרים ממשלתיים ציבוריים ועסקיים. הקבוצה מפתחת מתודולוגיות חדשניות - Tailor Made, מותאמות לרוח התקופה ולשינויים בעולם המשתנה, ומתמחה בפיתוח תפיסות וגישות התערבות יצירתיות וחדשניות פורצות דרך. אלה הוכיחו את עצמם  בארבעים שנות עבודה בשטח כמחוללי שינוי בהיבט הכלכלי, ההון האנושי והתרומה לחברה ולקהילה.

 

הערך "סקרנות", מנחה את עבודתנו בחיפוש מתמיד אחר העוצמות ו"הצבעים" שעדיין לא נחשפו. חוויית הלמידה והתאמתה ל DNA של הארגון, לצד הצבת יעדים ממוקדי תוצאות, טומנת בחובה גילויים חדשים, הזדמנויות וחדוות עשייה. אלה משמשים ככוח מניע ומרכזי לפיתוח מודעות והרחבת הראייה בתפיסת העולם של העובד והארגון.

חזון וערכים

חמישה ערכים מרכזיים מאירים את דרכנו:

יזמות חברתית – אתיקה - סקרנות – יצירתיות – תוצאות.

אנו רואים ביזמות חברתית והתנדבות בקהילה את אחד הערכים המרכזיים המאירים את דרכנו, לצד הגברת המודעות והחשיבות לאתיקה בעסקים.

החזון של קבוצת שלף, הוא לפתח לקהילה העסקית והחברתית בישראל, תורות למידה חדשניות, בהלימה למציאות המשתנה בעולם החדש. אנו מאמינים, כי שיתוף פעולה והפריה הדדית בהפצת הידע, תורות למידה, כמו גם מחקר ופיתוח בין קהילות, ארגונים, אקדמיה ומוסדות שלטון, יכולים להוות מתווה דרך, לעידוד הצמיחה והתרומה לחברה ולקהילה בישראל.

קבוצת שלף כחלק מחזונה,  מקצה במהלך השנה משאבים וזמן לפעילות התנדבותית, לליווי ותמיכה לאוכלוסיות מגוונות כגון: בני נוער, סטודנטים, חיילים משוחררים, הגיל השלישי, עמותות חברתיות ועוד.

הסיפור האישי

שדות ילדותי והתחנות שעברתי עיצבו את דרכי, והם מהווים עבורי מקור להשראה ומצפן דרכים וערכים. מעת לעת, אני חוזר להלך בשדות השלף בהם השארתי סימנים. על הכוננית שמורים עדיין ספרי שירה, הגות, תרבויות ופילוסופיה, אתם הפלגתי למסעות רחוקים חובקי תרבויות ותפישות עולם. מאז אני כותב.

עם שחרורי מצה"ל בתפקיד פיקודי, לצד לימודים אקדמאיים והתנדבות בקהילה בהובלת פרויקטים בצירי השפעה מרכזיים בישראל, יזמתי את הקמתה של "קבוצת שלף יועצים", החוגגת בימים אלה 40 שנה להיווסדה. הקבוצה היוותה עבורי גם פלטפורמה והזדמנות לעסוק במחקר ופיתוח כלי למידה חדשניים ויישומם בעבודה עם לקוחות ממגזרים מגוונים. השינוי המנטאלי ומיצוי הפוטנציאל האישי, נמצאו כמנופים משמעותיים ליצירת שינוי ולמידה מיטבית ובהשראתם, יזמתי את הקמתו של התיאטרון העסקי.

ארי שלף מנכל מייסד קבוצת שלף

הצניעות מתכתבת עם ההבנה, שהידע היא לא נחלתי והמפגשים מזמנים לי חוויות רגשיות, ידע חדש ויכולת לרדת מהרכבת, להחליף תחנה, לשנות תוכניות עבודה, ולהגיע בקצב וצבעים אחרים בהתאמה למקום, לזמן, לאירועים ולתקופה.

בבלוג מאמרים באתר, תוכלו לקרוא בהרחבה על מתודולוגיות וכלים שפיתחתי מעולמות תוכן מגוונים, כגון: "אומנות ופילוסופיה מעשית ככלי התערבותי" ועוד, לצד פרקטיקה ומודלים מובנים, מכוונים מטרה ותוצאות.

"הריקנות אחרי השיא, פוגשת אותנו לעיתים משוטטים במחשבות בתוך חלל ריק בחיפוש אחר משמעות בדרך לדבר הבא. אם נוכל לעצור לרגע  ולתת לנפש לחוות את המקום והשקט שאחרי, נוכל לשמוע את הפעימה המאירה לנו את הדרך למסע הבא."

אפשר להתחיל מכאן.
מוזמנים להגיב, לשתף וליצור קשר.

ארי שלף

מייסד קבוצת שלף יועצים.

חזון וערכים
הסיפור האישי
bottom of page